Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Święto plonów w Kruklankach

2016-09-11 21:16:44 (ost. akt: 2016-09-11 21:40:46)
Dożynki gminne 2016 w Kruklankach

Dożynki gminne 2016 w Kruklankach

Autor zdjęcia: Zuzanna Ołakowska

W niedzielę 11 września rolnicy z gminy Kruklanki dziękowali za tegoroczne plony. Towarzyszyli im przyjaciele i mieszkańcy okolicy, zaproszeni goście. Pod Biblioteką i Ośrodkiem Kultury na "scenie letniej" odbyły się dożynki gminne.

Przy Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się główne punkty programu kruklaneckich dożynek. Tu przeprowadzono obrzędy dożynkowe, odmówiono modlitwę. Zebranych witali starostowie dożynek oraz wójt gminy Kruklanki Bartłomiej Kłoczko. Po przemówieniach gości zaproszonych na święto plonów, na scenę wkroczyli wyjątkowi jubilaci- pary świętujące długoletnie pożycie małżeńskie. Z okazji okrągłych rocznic zaślubin, wójt w towarzystwie sekretarz gminy Barbary Ginkowskiej wręczył im medale, złożył gratulacje i obdarował koszami upominkowymi.

Dożynkom w Kruklankach towarzyszył również ciekawy blok artystyczny. Sapiniaki, Mżawka (oba zespoły z Kruklanek), węgorzewski Chór Ojczyzna, duet Lampert Kokocha, artyści "Spod tablicy" z Bań Mazurskich- to artyści, których można było posłuchać i zobaczyć.

Na dożynkach w Kruklankach gościli również: Arabeski z Kaliningradu, Krys ze Szczytna, Narwilanie z Dobrzyniowa Dużego oraz Lubelska Federacja Bardów. O godzinie 20 rozpoczęła się zabawa pod chmurką z zespołem Military Band z Giżycka.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages