środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Mistrzostwa Świata w Pianiu Koguta

2014-07-31 09:39:01 (ost. akt: 2014-07-31 09:42:23)

Chętnych do udziału w Mistrzostwach Świata w Pianiu Mazurskiego Koguta nie brakuje


Chętnych do udziału w Mistrzostwach Świata w Pianiu Mazurskiego Koguta nie brakuje

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Miłośnicy folkloru powinni zarezerwować sobie czas w niedzielę, 3 sierpnia na wizytę w Kruklankach. Odbędzie się tutaj X Biesiada Agroturystyczna organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Miłośników Wsi Kruklanki "Żubr".


Impreza promuje gminę Kruklanki wśród wypoczywających na jej terenie turystów. Ale nie tylko do nich jest adresowana. Mieszkańcy zainteresowani ludowymi zespołami będą również mile widziani.


W programie Biesiady (godz. 17-24) występy zespołów: "Asvwetochoriou” Dimos pileas chortiati – Grecja, Ivan Kapistran Adamovic – Chorwacja, Chodowiacy, ZPiT Ziemi Siedleckiej, Kalinuszka - Kaliningrad, Fors - Kaliningrad, Jarzębiny - Wilkasy k. Giżycka, Dobrowianki - Dobrowo - Wielkopolska. Zespoły wystąpią na scenie letniej GOK.


Przegląd zespołów ludowych to jedno, ale grono gorących zwolenników mają też Mistrzostwa Świata w Pianiu Mazurskiego Koguta. Zawsze znajduje się kilkunastu chętnych do spróbowania swych sił w tej niecodziennej konkurencji. Na najlepszych czekają interesujące nagrody.


Biesiada to również coś dla ciała. W tym roku organizatorzy zapowiadają degustację ""Mazurskiej potrawy z parnika". Na pewno będzie grochówka i kartacze. Wstęp na imprezę wolny.


S.K.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages